RSS
KAMUZO

Każdego roku Diakonia Muzyczna przeżywa swoje rekolekcje - KAMUZO (Kurs Animatorów Muzycznych Oazy). Odbywają się one zawsze podczas ferii zimowych w domu rekolekcyjnym w Rokitnie. Pierwszy raz KAMUZO odbyło się w 1983 roku.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 8243x
Warsztaty przed Triduum

Pod koniec 2008 roku zrodził się pomysł, aby animatorzy Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej poprowadzili w początkach wielkiego postu warsztaty muzyczno-liturgiczne przygotowujące do posługi podczas Triduum Paschalnego. Zainteresowanie taką formą przygotowania przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Poniżej zdjęcia z tych Warsztatów.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3813x
Dni Młodych

Od 1987 roku nasza Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie posługuje podczas Diecezjalnych Dni Młodych. Początkowo odbywały się one w Niedzielę Palmową. W 2003 przeniesiono je na wrzesień. W 2009 roku, oprócz wrześniowego spotkania młodych zorganizowano w Niedzielę Palmową spotkanie młodzieży powiązane ze Światowymi Dniami Młodych. Tu również nasza Diakonia pełniła posługę.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3253x
Pielgrzymka Maturzystów

Oprócz posługi na Diecezjalnych Dniach Młodych, nasza Diakonia jest obecna każdego roku w Częstochowie na Pielgrzymce Maturzystów w pierwszą niedzielę po Wielkanocy.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3258x
Pielgrzymka Ruchu do Rokitna

Animatorzy muzyczni podczas wakacji (i nie tylko) posługują na rekolekcjach oazowych Ruchu Światło-Życie. Na początku września w Rokitnie odbywa się podsumowanie rekolekcji oazowych i posługi animatorskiej w czasie wakacji. W niedzielę ma miejsce diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie  - uczestnicy oaz wakacyjnych zjeżdżają się do Rokitna, by jeszcze raz wspólnie przeżyć chwile radości i modlitwy. Nie może tam zabraknąć również Diakonii Muzycznej.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3230x
Warsztaty Diakonii

Od kilku lat w końcówce sierpnia Diakonia Muzyczna uczestniczy w warsztatach, które mają przygotować członków diakonii do posługi we wrześniu w Rokitnie (Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie) i na Diecezjalnych Dniach Młodych. Warsztaty odbywały się w Gryżynie, w Słońsku, a od 2008 roku w Broniszowie.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3628x
Różne

Poza stałymi miejscami posługi (Diecezjalne Dni Młodych, Pielgrzymka Maturzystów, Pielgrzymka Ruchu do Rokitna) Diakonia Muzyczna naszej diecezji posługuje także w wydarzeniach zupełnie okazjonalnych.

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 5393x
Zdjęcia archiwalne

Przedstawiamy garść zdjęć z KAMUZO z poprzednich lat przesłane nam z okazji jubileuszu 30 KAMUZO.

Drodzy Kamuzowicze, jeśli macie w albumach ciekawe zdjęcia ze swoich rekolekcji Kamuzo i chcielibyście się nimi podzielić, prosimy o przysłanie ich w wersji elektronicznej na adres jubileusz(małpa)kamuzo.net. Dzięki Wam może powstać historyczna galeria zdjęć, która z pewnością pomoże wrócić do pięknych kamuzowych chwil.

A teraz życzymy miłego oglądania. :-)

 

Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 3262x
Spotkania Diakonii
Liczba obrazów w kategorii: 0
Kategoria oglądana: 4482x
 
Powered by Phoca Gallery
Początek strony