b_150_0_16777215_00_images_phocagallery_Kamuzo2016_KAMUZO201619.jpgJuż po raz 34. w Rokitnie odbył się Kurs Animatorów Muzycznych Oazy. Ponad 40 uczestników przyjechało, by przeżywać swoje rekolekcje muzyczne. W tym roku tematyka rekolekcyjna związana była z postacią św. Jana ewangelisty, w którym z prawdziwą miłością do Jezusa miesza się i pycha, i wywyższanie się, i niezdrowy radykalizm. To niebezpieczeństwa duchowe grożące także posługującym śpiewem we wspólnotach Kościoła. Wieczorna modlitwa to Apel Maryjny w sanktuarium, gdzie rozważane były uczynki miłosierne oraz adoracja Najświętszego Sakramentu wypełniona śpiewem. Tradycyjnie także dużo było nauki śpiewów jedno- i wielogłosowych, Mała Szkoła Muzyczna z jej sekcjami (interwały, rytmika, dykcja, gitary i instrumenty). W drugi weekend do uczestników Kamuzo dołączyły osoby z Oazy Dorosłych i Domowego Kościoła przeżywające Oazę Rekolekcyjną Animatorów Muzycznych (ORAMuz). Diakonia Muzyczna mogła we Mszy wieńczącej rekolekcje w pełni wyśpiewać Bogu chwałę. Podczas niedzielnej Jutrzni do grona członków diakonii przyjęto nowe osoby. 

Trzecie KAMUZO

Kamuzo to dla mnie zawsze wspaniały czas na oderwanie się od szkolnej rzeczywistości i przede wszystkim pogłębienie relacji z Panem Bogiem.  W tym roku przyjechałam na Kamuzo już po raz trzeci. Patrząc na nie z perspektywy poprzednich lat, dostrzegam owoc tych przepracowanych dni rekolekcji. Kamuzo wypracowało we mnie przede wszystkim większą pewność siebie. Mam świadomość, że nie muszę wstydzić się śpiewania czy dyrygowania. Robię to przecież na chwałę Pana! Pamiętam, że wcześniej sprawiało mi to ogromną trudność. W tym roku dopracowałam to podczas konferencji tzw. "grupy 3+". Każdemu wyznaczonemu dla mnie zadaniu dodawałam w głowie etykietkę: "Dam radę”. I tak też było.

Ponadto dzięki adoracjom znowu bardziej zbliżyłam się do Pana Boga. „Znowu”, ponieważ w życiu codziennym czułam, że się od niego oddalam.  Podczas rekolekcji bardziej skupiałam się na tej modlitwie, dzięki czemu z pewnością poprawiła się ta relacja. W tym roku nauczyłam się również, czym jest wspólnota. Widząc po raz kolejny te same wspaniałe osoby (animatorów, jak i uczestników) bardzo cieszyłam się na te rekolekcje. Zrozumiałam, że tworzymy wspaniałą grupę ludzi, którzy chcą swoimi talentami oddawać Bogu Chwałę! Jest to wspaniałe doświadczenie. Możemy podziękować Panu za to, czym nas obdarzył i również to pielęgnować! I za to wszystko: Chwała Panu! 

Agnieszka Maik

Początek strony