b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Broniszow2015.JPGPiątkowego popołudnia 21 sierpnia na probostwo w Broniszowie zjechali się członkowie Diakoni Muzycznej. Celem naszych warsztatów było przygotowanie repertuaru na pielgrzymkę Ruchu Światło­ Życie do Rokitna oraz planowanie pracy na kolejny rok. W sobotę, która była poświęcona próbom, do młodzieży dołączyły małżeństwa z Domowego Kościoła oraz Oaza Dorosłych. Jest to niesamowite doświadczenie jedności ludzi, którzy chcą służyć śpiewem, by każda nuta i każdy dźwięk brzmiały na Bożą chwałę i na służbę Kościołowi. Sobotni wieczór spędziliśmy przy ognisku. Nie zabrakło dobrego humoru i gry w tabu.

Gościnność parafian z Broniszowa nie zna granic (za co serdecznie dziękujemy), gdyż dzięki nim nie brakowało nam żywności. Dzięki temu mieliśmy dużo siły, by służyć śpiewem na Eucharystiach w Urzutach, Kamionce, Broniszowie i Jarogniewicach. Po południu nastał czas planowania pracy w kolejnym roku formacyjnym. Oprócz stałych punktów, w które Diakonia Muzyczna jest zaangażowana, chcemy zorganizować jesienne spotkanie otwarte dla uczestników schól parafialnych. Zeszłoroczne warsztaty w Lubsku pokazały, że jest wielka potrzeba takich spotkań.

Zgodnie z hasłem nowego roku formacyjnego „W mocy Ducha Świętego” niedzielny wieczór spędziliśmy razem z parafianami z Broniszowa modląc się Akatystem do Ducha Świętego. W poniedziałek dopięliśmy ostatnie utwory i wzięliśmy się za sprzątanie plebani, którą udostępnia nam ks. proboszcz Jan Makowski. Z całego serca dziękujemy za gościnność i mamy nadzieję, że czas warsztatów przyniesie owoce w Rokitnie i podczas roku formacyjnego.

Początek strony