13 i 14 czerwca nasz diakonia posługiwała w Zielonej Górze podczas Lokalnej Oazy Matki. We wspólnej modlitwie za wszystkich moderatorów, animatorów i uczestników tegorocznych oaz wakacyjnych towarzyszył nam bp Tadeusz Lityński. Przypomniał nam, że naszą misją jest niesienie pokoju i że ludzi, których Pan stawia na naszej drodze są często pogubieni i potrzebują naszego świadectwa. 

Moderator diecezjalny ks. Robert Patro podczas niedzielnej Mszy św. zwrócił uwagę na to, że często trwamy w niebezpiecznej rutynie: - Tak uwikłaliśmy się w struktury, tak uwikłaliśmy się w pewne charyzmaty, że brakuje w nas mocy, brakuje chęci wyjścia. I wiemy, że powinniśmy pójść, ale jak to zrobić? Jak się uwolnić od tego, co sami zbudowaliśmy? Jak się uwolnić od struktur dla struktur, od charyzmatów dla charyzmatów? Jak nabrać nowej mocy? To Duch Święty może nas tak zapalić – mówił.

W tym roku nasza diakonia przygotowała wyprawkę dla wszystkich posługujących muzycznie na oazach. Jeszcze podczas Kamuzo nagraliśmy pieśni, które zaśpiewamy podczas wrześniowej pielgrzymki Ruchu do Rokitna. Nagrania wraz z nutami znalazły się na płycie, która została rozdana podczas LOM-u. Mamy nadzieję, że będzie to świetna pomoc w przygotowaniach do letniej posługi. Na LOM-ie miała też miejsce premiera drugiego, uzupełnionego i poprawionego wydania naszego Muzycznika Oazowego, czyli zbioru wykonywanych przez nas części stałych, melodii psalmów, Liturgii Godzin itd.

Wszystkim animatorom muzycznym życzymy owocnej posługi!

Początek strony