b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_SakraBiskupaWodarczyka.jpgOd 4 do 6 stycznia trwały warsztaty muzyczne w Ośrodku Liturgicznym Ruchu Światło-Życie w Katowicach. Celem warsztatów było przygotowanie oprawy muzycznej na święcenia biskupie ks. Marka Szkudło oraz moderatora generalnego Ruchu Światło- Życie ks. Adama Wodarczyka, które odbywały się w Uroczystość Objawienia Pańskiego w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. 
 Warsztaty rozpoczęły się od porannej Eucharystii, której przewodniczył ks. Bartosz Zygmunt - moderator Diakoni Muzycznej w diecezji katowickiej. Przez kolejne dni odbywały się ćwiczenia w poszczególnych głosach, próby całego chóru oraz próby z orkiestrą. Chór liczył ponad 50 osób, które przyjechały z całej Polski, by uczestniczyć w tym wydarzeniu.


Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Poznałam wielu ludzi, z którymi wymienialiśmy się doświadczeniami muzycznym, ale i nie tylko. W trakcie posiłków i po próbach często rozmawialiśmy o rekolekcjach w naszych diecezjach oraz wspólnotach, w których żyjemy na co dzień. Na pewno pozostanie mi w pamięci moment wyświecania księży nominatów na biskupów, wręczanie pierścienia, pastorału i mitry, gest  Pocałunku Pokoju oraz pierwsze błogosławieństwo nowych biskupów. Cieszę się, że mogłam doświadczyć takiego Żywego Kościoła. 

b_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_SakraWodarczyka1.JPG

Początek strony