fot. Gość Niedzielny21 czerwca 2014 r. miały miejsce uroczystości XXV. rocznicy koronacji obrazu Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. W tak szczególnym miejscu dla każdego kamuzowicza, który zapewne nie raz wypraszał potrzebne łaski u stóp Matki Rokitniańskiej, nie mogło zabraknąć i członków Diakonii Muzycznej. Podejmując się posługi śpiewem i grą na nabożeństwie różańcowym, które miało przybliżyć wszystkich wiernych ku Tej, która była tego dnia szczególnie ważna, a także wyciszyć ogarnięte euforią uroczystości umysły, zobowiązaliśmy się do odpowiedniego przygotowania. 

Próba pieśni, wielogłosy, czy stopienie w całość instrumentalnych aranżacji wraz ze śpiewem - wszystko to w atmosferze porannych przygotowań wymagało całkowitego skupienia i koncentracji - także tej w wymiarze duchowym. By móc w sposób należyty poprzedzić centralny punkt uroczystości: Mszę Świętą pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore, jako Diakonia staraliśmy się posługiwać tak, jak tylko potrafimy najlepiej. Przybliżając każdą nutą i każdym dźwiękiem skrawka boskości wszystkim zgromadzonym, by móc jak najpełniej przeżyć ten szczególny dzień, stanowiąc jedność głosów wyśpiewujących pieśni na cześć Matki, chwaląc Jej imię przy jednoczesnym upraszaniu łask -  każdy z nas mógł dołożyć cząstkę siebie w budowaniu tego wspaniałego wydarzenia.

Jako, że Rokitno wiąże się z nieodłączną historią Diakonii Muzycznej, latami ,,cierpliwego słuchania" przez Matkę naszych głosów, uroczystość rocznicy koronacji obrazu jest szczególnie ważna nas wszystkich. Wpatrując się w czasie KAMUZO dzień w dzień w Jej cudowne oblicze, mając na uwadze świadomość troskliwej opieki w każdym momencie życia jak i przez cały rok -  wracamy wciąż do Rokitna, by dziękować. Nie tylko w dniu takim, jak ten.

Fot. Gość Niedzielnyb_150_0_16777215_00_images_Wydarzenia_Rokitno_25RocznicaKoronacji-02.jpg

Początek strony